2 września 2023 roku piękny stadion w Karpaczu gościł młodych lekkoatletów podczas rywalizacji w Mistrzostwach Dolnego Śląska młodzików.

W gronie startujących znaleźli się nasi uczniowie, młodzicy z LKS Polkowice, którzy wywalczyli dwa złote i jeden srebrny medal.

Michał Kuziemka zdobył złoty medal w pchnięciu kulą (12,97 m) i srebro w rzucie dyskiem (39,87 m).

Na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Sikora. Dwukrotnie poprawiał rekord życiowy w skoku w dal. Ostatecznie uzyskał 6,00 m, zdobywając złoty medal. Zawodnik startował też w biegu na 100 m, gdzie zajął szóste miejsce (z rekordem życiowym 12,29 s).

Tymoteusz Bogus zajął czwarte miejsce w rzucie oszczepem (34,39 m) oraz szóste w rzucie dyskiem (31,11 m) ustanawiając rekordy życiowe.

Justyna Liberska uzyskała szóste miejsce w pchnięciu kulą (8,12 m) oraz w rzucie dyskiem (26,35 m).

Z kolei siódme miejsce w wieloskoku zajęła Anastazja Marszał (9,50 m).

Opiekunami zawodników są pani Dorota Wojciech-Pierzchała i pan Robert Pierzchała.

Gratulujemy!

A już niebawem, również w Karpaczu, odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.