Strona główna Ważne linki Aktualności

 

"Wybierz zawód, który lubisz  a nigdy nie będziesz musiał pracować"

 (Konfucjusz)

ROK SZKOLNY 2023/2024
GABINET A 14
Arleta Kowalska
GODZINY PRACY DORADCY ZAWODOWEGO
 

Dzień tygodnia

Godziny pracy

 PONIEDZIAŁEK

 8.00 – 10.30

 WTOREK

 8.00 – 14.30

 ŚRODA

 13.30 – 15.30

 CZWARTEK

 8.00 – 14.30

 PIĄTEK

 8.00 – 15.30

 

We współczesnym świecie, w dobie ogromnych zmian społeczno – gospodarczo – kulturowych młodzi ludzie stoją przed koniecznością dokonania trudnego wyboru ścieżki edukacyjno – zawodowej. Wymaga się, aby ich decyzje były przemyślane, racjonalne i przede wszystkim trafne.

Poradnictwo zawodowe a doradztwo zawodowe
Wąskie znaczenie terminu „poradnictwa zawodowego” odnosi się do udzielania pomocy w wyborze zawodu przez poradę indywidualną traktowaną jako relację między doradcą a osobą oczekująca wsparcia. Szerokie rozumienie to wsparcie nie tylko przez udzielanie porad, wskazówek, informacji, ale także systematyczne, świadome, celowe, trwające w czasie działania wychowawcze motywując do rozwoju w kierunku adekwatnego wyboru ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Poradnictwo zawodowe spełnia następujące funkcje:
• Kształcącą
• Poznawczą
• Kreatywną
• Informacyjną
• Kwalifikacyjną

Doradztwo zawodowe jest rozumiane jako proces pomagania ludziom w osiąganiu lepszego zrozumienia samego siebie w odniesieni, do rodzaju pracy i środowiska pracy, w odniesieniu do wyboru właściwego zawodu, zmiany zatrudnienia oraz właściwego dostosowania zawodowego, są to także działania wychowawcze szkoły, rodziców mających na celu przygotowania młodzieży do planowania kariery zawodowej, której ważnym elementem jest podejmowanie kolejnych decyzji wyboru zawodu i szkoły.

 

doradca_zawodowy

doradca_zawodowy