W ciągu całego życia na depresję choruje 15-18% populacji ogólnej. Dane te wzmaga dodatkowo pandemia, konieczność izolacji, trwające kwarantanny. Wszystko to wpłynęło na zmniejszenie zasobów wsparcia społecznego, a poczucie pustki i osamotnienia przyczynia się do powstawania objawów depresji.

 

Depresja może powodować myśli samobójcze, a tylko w 2021 roku 1496 dzieci i nastolatków poniżej 18 roku życia podjęło próbę samobójczą, w tym aż 127 z tych prób zakończyło się śmiercią. W stosunku do 2020 roku jest to wzrost odpowiednio o 77% zachowań samobójczych oraz o 19% śmierci samobójczych!

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II w Lubinie oraz Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi wraz z partnerem KGHM Polska Miedź S.A. zapraszają do obchodów tego dnia poprzez udział w III TYGODNIU WALKI Z DEPRESJĄ, w dniach 21-27 lutego 2022.

„Podczas III Tygodnia Walki z Depresją zachęcamy do pogłębiania wiedzy o depresji przez menagerów, pracodawców, nauczycieli oraz pomagamy bezpłatnie wszystkim tym którzy potrzebują pierwszej pomocy terapeutycznej.” – wyjaśnia Anna Migalska, Dyrektor Centrum Formacji Rodziny i psychoterapeuta.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą i skorzystania z bezpłatnej pomocy.

Amelia Janczak – psycholog szkolny

 

III TYDZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Opublikował: Piotr Błażejczyk