Rozpoczęcie roku szkolnego7 września 2018 roku był dla uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia kolejnym dniem integracji w nowym roku szkolnym.

O godzinie 8.00 pierwszoklasiści spotkali się w swoich klasach z wychowawcami, by wzajemnie się poznać, porozmawiać o pierwszych wrażeniach w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach i miło spędzić czas – między innymi wspólnie uczestnicząc w różnego rodzaju grach i zabawach integracyjnych.

W ramach przybliżania uczniom ich nowej szkoły i jej pracowników odbyły się krótkie spotkania informacyjne z doradcą zawodowym – panią Anną Litwiniec, psychologiem – panią Amelią Janczak, pedagogiem – panią Jolantą Jasiurską i kierownikiem szkolenia praktycznego – panią Honoratą Poźniak, które zadeklarowały swoją pomoc i wsparcie w różnego rodzaju sytuacjach, projektach czy wydarzeniach.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do Centrum Piknikowego, by wziąć udział w Święcie Młodzieży, odbywającym się pod hasłem „Mosty zamiast murów”. Akcja ta, zorganizowana przez Gminę Polkowice i Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych, miała na celu integrację młodzieży, zaprezentowanie różnych form rozwijania swoich talentów i pasji oraz przedstawienie nastolatkom oferty zajęć edukacyjnych i twórczych.

Dla uczniów polkowickich szkół przygotowano zarówno coś dla ciała, jak i dla ducha. Pożywne drugie śniadanie jednych skłoniło do wypoczynku na łonie przyrody i relaksu we wrześniowym słońcu, natomiast innych – do zapoznania się z ofertą różnych instytucji skierowaną do młodzieży. My również mieliśmy swoje stoisko, gdzie między innymi promowaliśmy naszą szkołę, prezentowaliśmy techniki samoobrony (klasa mundurowa liceum) i prowadziliśmy warsztaty carvingu oraz składania serwetek (uczniowie technikum).

W muzyczny nastrój swoim występem wprowadził nas Chór „Cantabile” (w jego gronie dostrzegliśmy zarówno byłych, jak i obecnych uczniów Zespołu Szkół w Polkowicach). Następnie na scenie pojawiła się gwiazda tego dnia, Dawid Kwiatkowski – wokalista, laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy, właściciel marki odzieżowej. Gość specjalny „rozbujał” publiczność (głównie żeńską) swoimi największymi przebojami, a po koncercie rozdawał autografy swoim fankom.

Jesteśmy przekonani, że dzięki takim działaniom i wydarzeniom integracja uczniów będzie procentować budowaniem dobrych relacji interpersonalnych w klasie, w szkole i poza nią.

opracowanie: Przemysław Szulc

 

GALERIA ZDJĘĆ: