Jelenia Góra była gospodarzem Mistrzostw Dolnego Śląska juniorów i juniorów młodszych, które odbyły się 28 maja 2023 roku. W zawodach wzięło udział kilkuset sportowców z całego województwa.

Znakomicie zaprezentowali się nasi uczniowie (zawodnicy LKS Polkowice), zdobywając pięć złotych i jeden srebrny medal oraz ustanawiając cztery rekordy życiowe.

W kategorii U20 dwa złote medale wywalczył Bartłomiej Figas: w rzucie dyskiem (40,01 m, rekord życiowy) i pchnięciu kulą (14,20 m).

W tych samych konkurencjach w kategorii U18 Julia Drzyzga zdobyła dwa złote medale, uzyskując odpowiednio 34,35 m (dysk) i 13,88 m / rekord życiowy (kula).

Zwyciężczynią trójskoku U18 została Dagmara Janczak z nową życiówką 10,75 m.

Srebrny medal w trójskoku U18 zdobył Bartosz Wietuszyński (12,78 m, rekord życiowy). Natomiast w rzucie oszczepem U18 piąte miejsce zajął Kacper Banaszkiewicz.

W ocenie trenerów – Doroty Wojciech-Pierzchały i Roberta Pierzchały – liczne medale i poprawione rekordy życiowe napawają optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski juniorów i juniorów młodszych.