swieta.jpgW piątek, 13 grudnia, został rozegrany kolejny Turniej Mikołajkowy w piłce siatkowej "Grajem z Mikołajem". Ten rok pozytywnie zaskoczył organizatorów ilością drużyn – zgłosiły się aż 24 (144 uczestników!).

Głównym celem zawodów była integracja środowiska szkolnego oraz aktywizacja młodzieży do uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego i pozalekcyjnych zajęciach sportowych.

Rozgrywki zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Drużyny grały systemem pucharowym, "do dwóch przegranych". System ten okazał się najbardziej sprawiedliwy, gdyż drużyna przegrywająca raz w eliminacjach – otrzymywała jeszcze szansę gry o trzecie miejsce.

Zwycięską drużyną okazała się klasa III "b" Liceum Ogólnokształcącego, która już od dwóch lat melduje się na podium tych rozgrywek. Drugie miejsce zajęła klasa II "a" Technikum, z kolei trzecie miejsce przypadło klasie III "a" Branżowej Szkoły I Stopnia, która w tym roku wygrała już jeden szkolny turniej.

Uczestnikom wręczono okolicznościowe koszulki oraz nagrody rzeczowe współfinansowane przez Gminę Polkowice.

Gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom!

Opracowanie: Paweł Żmiejewski

Opublikował: Kacper Mordecki