Razem

.6 listopada 2019 roku – w ramach realizacji projektu "Razem w pełni sprawni" – gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji Promyk Słońca.

 

W spotkaniu uczestniczył pan Paweł Parus, który jest osobą niepełnosprawną na wózku inwalidzkim i pełnomocnikiem marszałka ds. osób niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku, oraz pan Robert Mkrtchyan, kapitan piłkarskiej drużyny blindfootballowej (drużyny osób niewidomych i słabowidzących).

Nasi goście poprowadzili warsztaty dla klas I. Zajęcia miały na celu przełamanie stereotypów wobec osób niepełnosprawnych i budowanie ich pozytywnego wizerunku w społeczeństwie.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Goście opowiedzieli swoje historie życiowe, dzięki czemu młodzież dowiedziała się, w jaki sposób zostali dotknięci niepełnosprawnością i jak sobie z nią radzą w codziennym życiu.

Mieliśmy szansę poznać pasje i zainteresowania aktywnych, młodych niepełnosprawnych osób, uprawiających turystykę górską czy też podróżujących po całym świecie z Klubem Niepełnosprawnego Kibica. Dzięki nim przekonaliśmy się, że życie z niepełnosprawnością jest możliwe i wcale nie musi być nudne i smutne.

Opracowanie: Jadwiga Berestecka

 

Galeria zdjeć:

 

Opublikował:Szymon Widera