amazon

3 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły – wraz z panią Agnieszką Czerniawską i panią Elżbietą Róg – wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Centrum Logistycznego Amazon w Bielanach Wrocławskich.

 

Aktualnie na całym świecie istnieje 175 centrów realizacji zamówień Amazona. Firma dostarcza miliony produktów do setek krajów na całym świecie. Na co dzień nie zaprzątamy sobie głowy tym, jakie zaplecze logistyczne stoi za zakupami w Internecie. Nie poświęcamy chwili uwagi temu, że wygoda usług e-commerce wiąże się z szeregiem wyzwań, którym firma – taka jak Amazon – musi sprostać, by stale oferować wysoką jakość usług.
Wycieczka po Centrum Amazon otwiera oczy i pokazuje, jak wyrafinowana jest technologia stojąca za każdym kliknięciem "Kup teraz". Wykorzystywana do tego celu logistyka przepływu informacji i produktu pokazała uczniom, kształcącym się w zawodzie technik spedytor, praktyczne zastosowanie treści teoretycznych, jakie poznają na lekcjach w szkole.
Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła uczestnikom wielu cennych oraz praktycznych wiadomości na temat funkcjonowania centrum logistycznego tak dużych rozmiarów. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę.
Opracowanie: Agnieszka Czerniawska

 

Galeria zdjeć:

 

Opublikował:Paweł Malicki