DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2018/2019

 

„I WODY STAŁY SIĘ PIOŁUNEM” – CZYLI O TYM, JAK INTERPRETOWAĆ SZTUKĘ WSPÓŁCZESNĄ

Sztuka jak lustro – to nie tylko abstrakcja. Czasami bliżej aktualnych wydarzeń i problemów niż wiadomości przeczytane w prasie. Tak właśnie jest w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. Na pięciu piętrach, wśród różnych ekspozycji, także te pokazujące tragedię migrantów. Butelka z wodą z Morza Śródziemnego w tym momencie budzi bardzo wiele refleksji.

Czytaj więcej...

 

ANI SŁOWA O MIŁOŚCI - SMUTNE REFLEKSJE PO "OŻENKU" GOGOLA

Pieniądze, stanowiska, majątek, apanaże - oto powody, dla których kilku konkurentów stara się o rękę kilku panien. Ani słowa o miłości!

Czytaj więcej...

 

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURS LITERACKIEGO I PLASTYCZNEGO "ROK 2018 ROKIEM JUBILEUSZU 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ ZBIGNIEWA HERBERTA"

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu zorganizowanego przez Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

WYNIKI KONKURSÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Informujemy, że rozstrzygnięto konkursy ogłoszone w październiku przez bibliotekę szkolną. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

Czytaj więcej...

 

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW ODEBRANE!

10 grudnia 2018 roku w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach reprezentowały Natalia Pazik z kl. II "a" Liceum Ogólnokształcącego i Daria Stemplewska z kl. IV "a" Technikum (technik ekonomista), którym towarzyszyli rodzice.

Czytaj więcej...

 

WYCIECZKA DO GNIEZNA, CZYLI DO POCZĄTKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO – W RAMACH PROJEKTU „PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ – WSPOMNIENIA I MARZENIA” (PROGRAM ERASMUS +)

29 listopada 2018 roku uczniowie klasy II „a” Liceum Ogólnokształcącego, wraz z opiekunami oraz gośćmi z Portugalii i Turcji, uczestniczyli w wycieczce do Gniezna – pierwszej stolicy Polski.

Czytaj więcej...

 

MIEDZIOWY ŚWIAT W LEGNICKIEJ "ORKIESTRZE"

Wycieczka klas pierwszych liceum do teatru wpisała się w grudniowe obchody górniczego święta. Obejrzeliśmy rewelacyjny spektakl o tradycjach, zwyczajach i ciężkiej, codziennej pracy górników.

Czytaj więcej...

 

IM WIĘCEJ DAJEMY, TYM WIĘCEJ OTRZYMUJEMY – PODSUMOWANIE AKCJI "PODARUJ SERCE DZIECIOM Z AFRYKI"

Podaruj serce"Dzieci z Afryki są smutne, nie mają co jeść, chcą bardzo się uczyć, ale ich rodziców nie stać na opłacenie szkoły, uciekają z biednych domów, mieszkają na ulicy, na drzewach" – to tylko fragment opowieści siostry Dominiki Laskowskiej, od 36 lat poświęcającej swoje siły i życie biednym dzieciom w Afryce, w Rwandzie i Kongu.

Czytaj więcej...

 

ZAMIAST MACOCHY OJCZYM, ZAMIAST PANTOFELKA – BRANSOLETKA, CZYLI „KOPCIUSZEK” ROSSINIEGO W OPERZE WROCŁAWSKIEJ

Miłośnicy sztuki wysokiej, pasjonaci teatru i opery – uczniowie, rodzice i nauczyciele – mieli okazję obejrzeć 23 listopada 2018 roku piękny spektakl na podstawie bajki o Kopciuszku Perraulta.

Czytaj więcej...

 

"JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!" - O OBCHODACH 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

W miniony piątek, 9 listopada 2018 roku, przypadła kulminacja działań związanych z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie, nauczyciele, wychowawcy,dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (jednym słowem: wszyscy) zadbali o godne uhonorowanie tego szczególnego wydarzenia.

Czytaj więcej...

 

"MISTRZ I MAŁGORZATA" NA POCZĄTEK "WEEKENDU Z KULTURĄ"

W październiku zainaugurowaliśmy tegoroczną edycję "Weekendu z kulturą" – przedsięwzięcia przybliżającego uczniom i nauczycielom różne oblicza kultury.

Czytaj więcej...

 

CHWAŁA BOHATEROM! – BYLIŚMY NA "DYWIZJONIE 303"

W pierwszym tygodniu października 2018 roku młodzież z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach uczestniczyła – w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości – w projekcjach filmu "Dywizjon 303: historia prawdziwa", opartego na książce Arkadego Fiedlera.

Czytaj więcej...

 

„POLAKÓW DROGI DO WOLNOŚCI” – RELACJA Z OBOZU HUMANISTYCZNEGO

W ramach szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości –wraz z lodowatym wiatrem i walizkami wypełnionymi ciepłymi swetrami – wyruszyłyśmy 26 września 2018 roku w stronę historycznej stolicy Dolnego Śląska.

Czytaj więcej...

 

ARTYSTYCZNY POCZĄTEK ROKU

Cudowna pogoda (jak w najlepszym wakacyjnym okresie), niesamowite krajobrazy i artystyczna atmosfera przy dźwiękach egzotycznego bębna djembe… To wymarzone warunki pleneru, jaki odbył się 18 września 2018 roku – pod kierunkiem pana Janusza Owsianego, znanego rzeźbiarza, twórcy statuetki Bene Meritus – w Chociemyśli.

Czytaj więcej...

 

CO DALEJ? GDZIE POTEM? - SZUKALIŚMY ODPOWIEDZI NA SALONIE MATURZYSTÓW

11 września 2018 roku klasy trzecie Liceum Ogólnokształcącego i czwarte Technikum udały się do Wrocławia, by uczestniczyć w kolejnym Salonie Maturzystów.

Czytaj więcej...

 

"ŚWIĘTO MŁODZIEŻY – MOSTY ZAMIAST MURÓW"

7 września 2018 roku był dla uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia kolejnym dniem integracji w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej...

 

DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2015/2016

DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2016/2017

DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2017/2018

DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2019/2020