W dniach 15-17 czerwca 2016 r. w Łodzi odbył się finał ogólnopolski Licealiady w koszykówce dziewcząt. Drużyna Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, jako zwycięzca finału dolnośląskiego, miała prawo reprezentowania naszej szkoły i Dolnego Śląska w tych rozgrywkach. Turniej obsadzony był bardzo mocno - zgłosiło się 14 drużyn z różnych województw.

- Jowita Wacławczyk.

Dziewczęta w fazie grupowej pokonały drużynę z Gdańska (56:36), wygrały z Żyrardowem (44:26) i zwyciężyły drużynę z Działdowa (61:23).

W ćwierćfinale wygrały z Sokołowem Podlaskim (39:23) i awansowały do półfinału, w którym pokonały drużynę z Gorzowa Wielkopolskiego (59:38).

W wielkim finale, po pasjonującym meczu, zwyciężyły drużynę z Bydgoszczy (48:38), zdobywając po raz drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski Szkół Ponadgimnazjalnych!

Gratulujemy drużynie i jej trenerom: panu Zdzisławowi Waneckiemu i Michałowi Grzesikowi.

DZIĘKUJEMY za niesamowite emocje w drodze do zwycięstwa.